I WOJEWÓDZKI KONKURS O INTEGRACJI I KRAJACH ZJEDNOCZONEJ EUROPY
"PER ASPERA AD ASTRA".

27 lutego 2020 r. odbył się II etap (międzyszkolny) I Wojewódzkiego Konkursu o Integracji i Krajach Zjednoczonej Europy „Per aspera ad astra”. Do rywalizacji przystąpiły 33 zespoły (66 uczniów) z 19 szkół z całego Województwa Pomorskiego. Cztery szkoły wycofały się z konkursu, wcześniej informując o swojej decyzji Organizatora.

Członkowie zespołów rozwiązywali indywidualnie ten sam arkusz, złożony z 20 – w większości – zamkniętych zadań, za które można było uzyskać maksymalnie 36 punktów. Łącznie zespół mógł zatem zdobyć 72 punkty. Regulamin konkursu przewidywał, że do III etapu (wojewódzkiego) zakwalifikuje się 6 zespołów, które zdobędą największą liczbę punktów. Organizatorzy podjęli jednak decyzję o dopuszczeniu do ostatniego etapu konkursu łącznie 7 zespołów, ponieważ dwa zespoły, które zajęły 6 miejsce, osiągnęły identyczny wynik.

W załączniku podajemy w pierwszej kolejności listę zespołów, które zakwalifikowały się do III etapu konkursu, a następnie wyniki wszystkich uczestników. Przekazując tę informację musimy – niestety z przyczyn od nas niezależnych – ograniczyć się do podania wyłącznie imion uczestników konkursu, nazwy szkoły, którą reprezentują oraz liczby zdobytych punktów.

Przypominamy, że III etap konkursu został zaplanowany na 4 czerwca 2020 r. i będzie on polegać na zaprezentowaniu pracy projektowej na jeden z dwóch tematów: „Polska – mój region – moja miejscowość w Unii Europejskiej. Bilans piętnastolecia” lub „Od ojców-założycieli do dziś. Autorytety w Unii Europejskiej – relikt przeszłości czy fundament przyszłości?”. W sprawach organizacyjnych będziemy się w tej sprawie bezpośrednio kontaktować z zakwalifikowanymi szkołami.

Miło nam poinformować, że nasz konkurs – autorski projekt nauczycieli XV Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zjednoczonej Europy w Gdańsku, został uwzględniony w zarządzeniu Pomorskiego Kuratora Oświaty w kategorii „zawody wiedzy”, które mogą zostać wpisane na świadectwo ukończenia szkoły podstawowej i za które są przyznawane punkty w procesie rekrutacji do szkół średnich.

Na zakończenie pragniemy wszystkim uczestnikom konkursu i nauczycielom, de facto zaangażowanym w jego współorganizację, jeszcze raz serdecznie podziękować za udział i wszystkie życzliwe słowa skierowane pod naszym adresem. Równocześnie prosimy Państwa o wyrażenie swoich spostrzeżeń, które pomogłyby nam przygotować przyszłoroczną drugą edycję konkursu, do udziału w której już dzisiaj serdecznie Państwa szkoły zapraszamy, sprawniej i w jeszcze bardziej atrakcyjnej formule.

Organizatorzy konkursu:

dr Piotr Dulek – wicedyrektor szkoły

mgr Magdalena Mikułko

mgr Witold Walczyk

Wyniki II etapu

Regulamin konkursu - Per aspera ad astra

Załącznik nr 1 - Karta zgłoszenia szkoły

Załącznik nr 2 - Protokół z przebiegu I etapu

Załącznik nr 3 - Zgoda rodziców na przetwarzanie danych osobowych

Załącznik nr 4 - Karta oceny projektu

Załącznik nr 5 - Metryka pracy

Załącznik nr 6 - Oświadczenie - zgoda na opublikowanie pracy