Międzyszkolny Konkurs Plastyczny online " Radość w kolorze" - odbiór nagród.

Nagrody w Międzyszkolnym Konkursie  Plastycznym online " Radość w kolorze" będą do odbioru 30 września 2020 r. w bibliotece szkolnej.

Druga nagroda oraz wyróżnienie zostaną dostarczone do II LO w Gdańsku.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za udział w konkursie plastycznym.

Poradnie psychologiczno-pedagogiczne wznawiają częściowo swoją działalność.

Szanowni Państwo,

Realizując postanowienia ustawy z dnia 12 kwietna 2019 r. o opiece zdrowotnej nad uczniami, XV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zjednoczonej Europy w Gdańsku  zawarło z firmą Gabinety SKIM porozumienie o objęciu opieką stomatologiczną uczniów szkoły.
        W ramach tej opieki wszyscy uczniowie, których rodzice lub opiekunowie prawni wyrażą na to zgodę, zostaną przebadani przez lekarza stomatologa, który sformułuje dla każdego ucznia indywidualny plan leczenia, jeśli stwierdzi taką potrzebę.
        Dodatkowo, każdemu dziecku będzie wykonana higienizacja jamy ustnej.
Dzieci  będą ponadto edukowane w zakresie prawidłowej higieny jamy ustnej oraz prawidłowej diety.

Zarówno badanie jak i zabiegi higienizacyjne są finansowane przez NFZ, a więc bezpłatne.  Dotyczy to również dalszego leczenia, jeśli obejmuje ono procedury finansowane przez NFZ. Dalsze leczenie może być kontynuowane w jednej z wybranych placówek firmy Gabinety SKIM lub w innym, dowolnie wybranym przez rodziców gabinecie.

Jarosław Malec
Gabinety SKIM sp. z o.o.
ul. Żabi Kruk 10

Serdecznie zapraszamy uczniów Państwa szkoły do uczestnictwa
w dziewiątej edycji Igrzysk Akademii ETI.

Celem Igrzysk jest promocja i rozwijanie zainteresowań informatycznych wśród młodzieży szkół ponadpodstawowych oraz pozyskanie utalentowanych kandydatów na studia na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej.
Igrzyska organizowane są przez Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej.

Szczegółowe informacje dotyczące zawodów można znaleźć pod adresami:

strona główna:

rejestracja zawodników:

regulamin:

ustalenia techniczne dostępne pod adresem:

Zawody odbędą się w sobotę, 15 II 2020r.
Termin rejestracji upływa 11 II 2020.

Wyścigi smoczych łodzi I zawody wioślarskie 2020.

Poszukujemy kandydatów XV LO do reprezentacji w wyścigach Smoczych Łodzi
oraz halowych mistrzostwach Gdańska w wioślarstwie na ergometrze.
Szczegółowe informacje u p. Beaty Piotrowskiej (pokój wf).

Zapraszamy uczniów do udziału w szkolnym konkursie plastycznym na kartkę bożonarodzeniową - listopad 2019 r.

Szczegóły w linku:
Konkurs na kartkę świąteczną

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych do wzięcia udziału w Mikołajkowych Sztafetach Pływackich - listopad 2019r.

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych do wzięcia udziału w Mikołajkowych Sztafetach Pływackich, które odbędą się 04.12.2019r. o godz. 9:00 na pływalni XV LO.
Zachęcamy również do kibicowania.
Zawody sponsorowane są przez Radę Dzielnicy Zaspa Młyniec.
Wszelkie niezbędne informacje dotyczące sztafet można uzyskać u p. Beaty Piotrowskiej
lub drogą elektroniczną pod adresem beapiotr@poczta.fm.

II WOJEWÓDZKI KONKURS INTERPRETACYJNY - październik 2019r.

uczniów szkół ponadpodstawowych na

II WOJEWÓDZKI KONKURS INTERPRETACYJNY POETÓW EUROPEJSKICH

"WARTO SPOJRZEĆ NA POEZJĘ Z INNEJ STRONY",

który odbędzie się 11 XII 2019 r. o godzinie 12:00 w Galerii Patio na parterze.

Zgoda wizerunku

CEMS Chance to twoja niepowtarzalna szansa! - październik 2019 r.

CEMS Chance to twoja niepowtarzalna szansa!

Uwaga !!! - październik 2019r.

Szukam chętnych do reprezentowania szkoły w tenisie stołowym.
Nauczyciel wf  Rafał Śnieżko.

Zajęcia z etyki - wrzesień 2019r.

Od 23 września 2019 r. (czyli od poniedziałku) rozpoczynają się zajęcia z etyki. Zajęcia będą odbywać się w blokach dwugodzinnych według zamieszczonego poniżej planu:
- w poniedziałki (14.35-16.10) w sali 104 uczniowie z klasy: 1 Ap, 1 Bg, 1 Cg, 1 Dg, 1 Fg, 2 H;
- we wtorek (14.35-16.10) w sali 104 uczniowie z klasy: 1 Bp, 1 Cp, 1 Ag, 3 A.

Szanowni Państwo.

Ze względu na to, że większość nauczycieli zadeklarowała chęć wzięcia udziału w szkoleniu "Jak pracować profilaktycznie z dzieckiem w wieku 13-15 lat?", które odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 24 (ul. L. Wenedy 19), 25 września 2019 r. (w środę) lekcje zostają skrócone do 35 minut.
Odbędzie się także tylko sześć pierwszych lekcji. Uczniowie kończą zatem zajęcia o godzinie 11.55.

Plan dzwonków - skrócone lekcje (25.09.2019 r.)

Uwaga Pływanie ! -wrzesień 2019 r.

Od czwartku 19 września 2019 zostanie uruchomina pływalnia.
Wszystkie grupy basenowe przynoszą strój na pływanie.
Zaczynamy pływacką przygodę !
zespól nauczycieli wf

Zespół Pieśni i Tańca ogłasza nabór młodzieży do grupy tanecznej i chóru - wrzesień 2019 r.

Polecamy Zespół Pieśni i Tańca „Gdańsk”, pozytywny zespół! Ciekawy sposób na aktywne spędzanie czasu!

Gdański Archipelag Kultury Zespół Pieśni i Tańca " Gdańsk " właśnie rusza!

Zapraszamy, wołamy, wysyłamy sygnały dymne!

Jeżeli masz jakieś pytania zapraszamy do kontaktu:

GAK Zespół Pieśni i Tańca "Gdańsk" - ul. Dworcowa 9
☎️ 58 306 66 76 -> Hasło: nabór do Zespołu Pieśni i Tańca
📧 iwona.jamiolkowska@gak.gda.pl lub sekretariat@gak.gda.pl - w temacie "nabór do Zespołu Pieśni i Tańca"

Test Biegi przełajowe w r.szk. 2019/2020  - wrzesień 2019r.

Szukamy Talentów biegowych do reprezentacji szkoły w indywidualnych i drużynowych biegach przełajowych chłopców i dziewcząt.
Szczegółowe informacje- Beata Piotrowska