WYMIANA SZKOLNA POMIĘDZY XV Liceum Ogólnokształcącym im. Zjednoczonej Europy w Gdańsku i Karl-Friedrich-Gymnasium w Mannheim

W tym roku szkolnym odbędzie się, w ramach polsko-niemieckiej współpracy młodzieży pomiędzy XV LO w Gdańsku i KFG w Mannheim, wymiana szkolna naszych uczniów.

Naszą współpracę prowadzimy już od 22 lat!

Miło nam poinformować, że  wsparcie finansowe na wyjazd otrzymaliśmy od Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. DZIĘKUJĘMY!

PNWM dotuje: Spotkania młodzieży - PNWM

W ramach naszego programu wymiany szkolnej planowane są wizyty w XV LO w Gdańsku  i niemieckiej szkole partnerskiej KFG Mannheim.

Startseite - KFG (kfg-mannheim.de)

Cel wymiany:

Umożliwienie uczniom obu szkół zdobycia wiedzy o kulturze, języku i tradycjach drugiego kraju, a także nawiązanie nowych międzynarodowych znajomości i przyjaźni.

Data wymiany:

Wymiana planowana jest na okres jednego tygodnia podczas roku szkolnego. Planowane terminy to:

09.06.- 15.06.2024 r. wyjazd do Mannheim,

23-27.09.2024 r. wizyta w Gdańsku.