W dniach 24-25.10 na terenie XV Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zjednoczonej Europy w Gdańsku, odbyły się liczne akcje
i wydarzenia promujące zdrowy i bezpieczny styl życia, jako alternatywa dla zachowań ryzykownych podejmowanych przez młodzież. Wszystkie atrakcje zaplanowane w tych dniach zostały wcześniej rozpropagowane poprzez specjalnie przygotowane przez uczniów plakaty reklamujące wydarzenie umieszczone w głównym holu szkoły.
Przeprowadzone zostały prelekcje na temat przeciwdziałania zjawisku przemocy i agresji wśród młodzieży oraz promocji zdrowego stylu życia, przeprowadzone przez nauczycieli chemii oraz geografii. W trakcie zajęć informatycznych młodzież mogła zaznajomić się z ofertą stron internetowych promujących aktywny i zdrowy styl życia, jak i wyszukać informacji na temat instytucji pomocowych, programy i projekty profilaktyczno-terapeutyczne kierowane do młodzieży.
Co więcej, wyraźnie rozbrzmiewały i towarzyszyło nam tego dnia hasło ,,W zdrowym ciele, zdrowy duch” dzięki aktywnemu włączeniu się nauczycieli wf-u
i pływalni do akcji przeciwdziałania zagrożeniom.
Poza zajęciami w trakcie lekcji podziwiano wystawę prac plastycznych, plakatów wykonanych przez wszystkie klasy szkoły w ramach szkolnego konkursu ,,Zdrowie a profilaktyka zagrożeń”. Tematyka przygotowanych prac promowała życie bez agresji i przemocy, ukazywała umiejętności funkcjonowania i relacji z innymi w sposób przyjazny, życzliwy.
Dodatkowo biblioteka szkolna udostępniła woluminy o tematyce profilaktyki zdrowia i przeciwdziałania wszelkim przejawom dyskryminacji.
Nie zabrakło akcji charytatywnych - 24.10.2019 r. odbył się kiermasz ciast
i ciasteczek przygotowanych przez uczniów klas I, z których dochód przeznaczony będzie na ratowanie naszych najmniejszych przyjaciół czyli zwierząt
w schronisku.