Drodzy czytelnicy!
Życzymy Wam udanych i zaczytanych wakacji! Przy korzystaniu z letnich aktywności polecamy Wam nie tylko literaturę, ale również zainteresowanie się sztuką, którą spotkacie wszędzie podczas wakacyjnych wyjazdów. Zajrzyjcie do muzeów, na wystawy, zwróćcie uwagę na otaczającą Was architekturę, spójrzcie innym okiem na rzeźbę i malarstwo.
Czy obraz może opowiedzieć historię równie mocno jak literatura? Z bogatej oferty kulturalnej w Trójmieście wybrałyśmy jedną wystawę malarską, którą będziecie mogli obejrzeć w Pałacu Opatów od 2 sierpnia - "Olga Boznańska i ...". Zobaczycie, jak polscy malarze przełomu XIX i XX wieku budowali własny język sztuki, łącząc emocje, symbolikę i narodową tożsamość.
Zainteresowanych tematem zapraszamy już dziś do sięgnięcia po liczne monografie z serii "Malarstwo Polskie" KAW, które mamy w naszym księgozbiorze. Przeczytacie w nich nie tylko o twórczości S. Wyspiańskiego, A. Gierymskiego czy J. Pankiewicza, ale dowiecie się też różnych ciekawostek - np. jakie znaczenie mają rodzaje kwiatów w malarstwie Wyspiańskiego.
Odpoczynek niejedno ma imię :)
Pozdrawiamy!
Wasze bibliotekarki




