Zapoznaj się z aplikacją TEAMS

Microsoft TEAMS - prezentacja-materiał
Logowanie do GPE

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie

W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych w systemie stacjonarnym nasza szkoła od najbliższego poniedziałku (tj. 16 marca 2020 r.) przechodzi na zdalny tryb nauczania, polegający na wykorzystaniu narzędzi multimedialnych do ukierunkowania – w miarę możliwości – samodzielnej pracy uczniów. Od środy – na polecenie pani dyrektor Ewy Szymskiej – zbierały się zespoły przedmiotowe nauczycieli, które miały wypracować wspólne rozwiązania w kwestii metod i form pracy zdalnego nauczania. W załączniku przedstawiamy Państwu i naszym uczniom ich koncepcję.

Od poniedziałku nauczyciele będą zatem wdrażać zdalne nauczanie. Oznacza to, że przy użyciu wybranych przez danego nauczyciela narzędzi multimedialnych (np. komunikatora GPE, oficjalnej poczty elektronicznej, Messengera) nasi uczniowie oraz ich rodzice/prawni opiekunowie będą otrzymywać wiadomości, które będą zawierać tematykę zajęć, zagadnienia do powtórzenia lub – w miarę możliwości – samodzielnego opanowania, wskazówki, jak wywiązać się z wyznaczonych zadań oraz źródła i środki dydaktyczne, z których należy korzystać. Zostanie wyznaczony także uczniom termin na wywiązanie się z przydzielonych zadań oraz zostanie określona metoda, w jaki sposób dany nauczyciel zamierza to skontrolować. Aby ułatwić pracę uczniów, biblioteka szkolna zamieściła na szkolnym Facebooku komunikaty, odsyłające do linków z e-podręcznikami oraz internetowymi bazami, udostępniającymi lektury.

Uczniowie zostają zatem zobowiązani do śledzenia na bieżąco komunikatów wysyłanych przez swoich nauczycieli oraz wywiązywania się z wyznaczonych zadań.

Równocześnie nauczyciele opracowali harmonogram zawierający informację, w których godzinach, od poniedziałku do piątku, uczniowie i rodzice będą mogli się z nimi komunikować i konsultować zarówno w sprawach dydaktycznych, jak i wychowawczych, oczywiście także za pośrednictwem określonych przez danego nauczyciela narzędzi multimedialnych.

Takie harmonogramy zostały przygotowane także przez szkolnych psychologów i pedagoga.

Formą zdalnego nauczania zostali również objęci uczniowie, realizujący obowiązek nauki poprzez nauczanie indywidualne.

Na zakończenie pragnę poinformować, iż nauczanie zdalne będzie obowiązywać do czasu przywrócenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w trybie stacjonarnym.

Dyrekcja XV LO w Gdańsku

Załącznik - nauczanie zdalne w XV LO