Ministerstwo Edukacji i Nauki, Fundacja Rozwoju Informatyki oraz Komitet Główny Olimpiady Informatycznej serdecznie zapraszają Uczniów Państwa Szkoły do startu w XXXI Olimpiadzie Informatycznej, organizowanej zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej w sprawie organizacji oraz sposobu przeprowadzania konkursów, turniejów i olimpiad. Honorowym patronatem Olimpiadę objął Minister Cyfryzacji, a partnerem strategicznym jest Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa – Państwowy Instytut Badawczy.

Olimpiada przeznaczona jest dla uzdolnionych informatycznie uczniów szkół ponadpodstawowych służy rozwijaniu ich wiedzy i umiejętności w zakresie kluczowych kompetencji informatycznych, jakimi są układanie algorytmów i programowanie. W Olimpiadzie mogą także startować uczniowie szkół podstawowych.