PRESTIŻOWY KONKURS KRASOMÓWCZY ORGANIZOWANY PRZEZ WYDZIAŁ PRAWA EUROPEJSKIEJ UCZELNI SPOŁECZNO-TECHNICZNEJ I WYŻSZĄ SZKOŁĘ NAUK O ZDROWIU

Pod Patronatem m. in. Prezydenta Miasta Bydgoszczy, Naczelnej Rady Adwokackiej, Krajowej Izby Radców Prawnych, Wolters Kluwer, Związku Prawników Polskich, Fundacji Znam Swoje Prawa.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Konkursie Krasomówczym dla Młodzieży Szkół Średnich w zakresie prawa rodzinnego. To wyjątkowa okazja dla Uczniów do rozwijania swoich umiejętności publicznego przemawiania, zrozumienia zagadnień prawnych oraz zdobycia prestiżowych nagród. Serdecznie zachęcamy Uczniów Państwa Szkoły do udziału w konkursie.

Termin i miejsce konkursu:

 1. I etap konkursu: Przygotowanie, nagranie i przesłanie 8-minutowej przemowy na podstawie wyznaczonego kazusu (Załącznik 1) - do 17 listopada do godz. 23:59.
 2. Konkurs finałowy: Symulacja rozprawy sądowej w oparciu o wylosowany kazus, 27 listopada 2023 roku o godzinie 10:00, w bydgoskim Ratuszu przy ul. Jezuickiej 1, 85-102 Bydgoszcz.

Jury konkursu:

W jury konkursu zasiądą wybitni przedstawiciele środowisk prawniczych:

 1. Dorota Gierczak – Sędzia Sądu Apelacyjnego w Gdańsku w st. spocz.
 2. Justyna Mazur – Adwokat, Sekretarz Naczelnej Rady Adwokackiej.
 3. Joanna Krzyżanowska – Prorektor ds. Rozwoju WSNoZ, prawnik, biegły sądowy.
 4. Maciej Ferek – Rektor EUST, Sędzia Sądu Okręgowego w Krakowie.
 5. Włodzimierz Hilla – Sędzia Sądu Okręgowego w Bydgoszczy w st. spocz.
 6. Andrzej Milewski – Prokurator Okręgowy Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy.
 7. Michał Rościszewski – Radca Prawny, Dziekan Okręgowej Izby Radców Prawnych w Bydgoszczy.

Patroni i sponsorzy konkursu przygotowali prestiżowe nagrody. 

Na zwycięzców czekają:

 1. Nagroda Rektora Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu
 2. Nagroda Rektora Europejskiej Uczelni Społeczno-Technicznej
 3. Nagroda wydawnictwa Wolters Kluwer
 4. Nagroda Związku Prawników Polskich
 5. Nagroda Fundacji Znam swoje prawa

To nie tylko doskonała okazja do zdobycia cennych wyróżnień, ale również możliwość pogłębienia wiedzy na temat prawa rodzinnego.

Aby zgłosić Uczniów do udziału w konkursie, prosimy wypełnić i przesłać na adres e-mail: konkurs@wsnoz.pl formularz zgłoszeniowy. Uczniowie mogą być zgłaszani przez Szkołę lub mogą zgłaszać się indywidualnie. Wraz ze zgłoszeniem należy przesłać link do nagranego filmu, umieszczonego na serwerze www.wetransfer.com

Termin zgłoszeń upływa 17 listopada 2023 roku o godzinie 23:59. Przyjęcie zgłoszenia potwierdzimy w ciągu 72 godzin od jego przesłania.

https://uczelnia.my.canva.site/konkurs-krasomowczy

Na stronie znajdują się odnośniki do regulaminu konkursu, kazusu i formularza zgłoszeniowego.Regulamin, kazus, formularz, jak również plakaty i grafika do umieszczenia w mediach społecznościowych, znajdują się na Dysku pod tym linkiem: https://drive.google.com/drive/folders/198c6YgcvsGrEBzCX7SFLIy4CIYMn1ZOU?usp=sharing

Serdecznie zachęcamy wszystkich Uczniów Szkół Średnich do wzięcia udziału w konkursie!