Nasza szkoła od zeszłego roku szkolnego bierze udział w międzynarodowym projekcie Erasmus + zatytułowanym ,,Discovering my STEAM vocation" (STEAM – Science, Technology, Engineering, Art, Mathematics). Celem projektu jest promowanie przedmiotów ścisłych i artystycznych oraz zachęcenie uczniów do zainteresowania się zawodami powiązanymi z naukami ścisłymi.

W ramach pierwszych działań w projekcie nasi uczniowie zaprojektowali logo i zrobili film promujący nasze liceum. Z racji pandemii, w zeszłym roku nie mogły odbyć się wyjazdy uczniów do szkół partnerskich. W tym roku jest to możliwe i dlatego  pierwsza grupa uczniów pojedzie na początku października do Hiszpanii. W kolejnych miesiącach odbędą się wyjazdy uczniów do Włoch i Portugalii. Z kolei na wiosnę przyszłego roku będziemy gościć w naszej szkole uczniów z krajów partnerskich (Hiszpania, Portugalia, Włochy i Francja).

Są jeszcze wolne miejsca na wyjazdy do Włoch i Portugalii. Zapraszamy chętnych uczniów do dołączenia do projektu. Niezbędne jest zaangażowanie i dobra znajomość języka angielskiego.

Nauczycielami zaangażowanymi w działania związane z przedsięwzięciem  są:  p. Iwona Bury, p. Izabela Szlas, p. Marta Ostrowska-Marchilewicz, p. Alicja Zielińska oraz p. Patryk Słomski.