W naszej szkole zostały dwie grupy uczniów przeprowadziły projekty w ramach kampanii fundacji zwolnieni z teorii. Zachęcamy do zapoznania się z treścią projektów.

W dzisiejszych czasach, w związku z nagłym rozwojem technologii oraz masowym rozprzestrzenieniem się trendu social mediów i korzystania z telefonu duża część społeczeństwa (szczególnie nieletni) jest od używania tych urządzeń uzależniona. Ma to podstawy np. w tym jak social media wpływają na system dopaminowy w ludzkim organizmie, a dokładniej jak uzależniają nas od niej. Przez uzależnienie od dopaminy. Mamy ustawione cele które chcemy spełnić: Pokazać jak na codzienne życie mogą mieć wpływ uzależnienia. Każdy poranek zaczynamy z telefonem, nie traktujmy tego jako codzienny nawyk a jest to przejaw uzależnienia. Chcemy uświadomić młodzieży w jaki sposób uzależnia się od różnych rzeczy.

W XXI wieku świat jest pełen krzywdzących stereotypów. Pokażmy najmłodszym pokoleniom, że mogą być sobą i robić to co kochają, zamiast dążyć do spełniania oczekiwań społeczeństwa. Poprzez warsztaty edukacyjne chcemy przełamywać stereotypy, uczyć wyrażania emocji oraz wzajemnej wrażliwości i szacunku.