Jakże wyjątkowe było wyjście czterech klas Naszego Liceum... Liczba uczniów Naszej 15-tki robiła wielkie wrażenie na drodze między Liceum a Wydziałem Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego, który dodatkowo dzisiaj obchodził swoje Dni Otwarte. Klasy 1B, 1H, 2B i 2C, łącznie ponad 100 uczniów Naszej Szkoły udała się na wyjątkowy w swoim rodzaju wykład Pani Prof. dr hab. Beaty Możejko, szefowej Centrum badań Memlingowskich na Uniwersytecie Gdańskim, która zaprezentowała fenomenalny odczyt, pod tytułem "Okoliczności zdobycia tryptyku "Sąd ostateczny" Hansa Memlinga"

Losy najcenniejszego w Naszym pięknym Gdańsku obrazu zostały przedstawione w mistrzowski sposób przez Panią Profesor. Kolejne odsłony wykładu pokazały Nam fantastyczną historię, opowiedzianą przez eksperta w tej dziedzinie. Czekamy na dalsze wykłady Pani profesor, dotyczące naszego niezwykłego, Gdańskiego skarbu...