6 marca 2020 r. uczniowie klasy I C(g.) wzięli udział w zajęciach w Muzeum II Wojny Światowej.
Zostały one poprzedzone spacerem edukacyjnym w Gdańsku, w którego trakcie uczniowie mieli okazję poznać miejsca związane z historią Wolnego Miasta Gdańska oraz II wojny światowej (m.in. dowiedzieli się, w którym budynku mieściła się siedziba Gestapo, Prezydium Policji, tzw. Dom Polski, Dyrekcja Kolei, Poczta Polska i Victoriascule), a także monumenty i tablice upamiętniające Polaków poległych w obronie polskości Gdańska.
Z kolei w trakcie lekcji muzealnej obejrzeli pod kierunkiem pracownika muzeum wystawy, prezentacje i fragmenty filmów dokumentalnych poświęconych polityce eksterminacji całych narodów w imię realizacji haseł zbrodniczych ideologii.