24 września 2018 r. Klub Myśli Obywatelskiej "Orzeł" gościł, na dwudniowym spotkaniu integracyjnym, młodzież z zaprzyjaźnionej szkoły z Górowa Iławieckiego, z największej szkoły z wykładowym językiem ukraińskim w Polsce.W Zespole Szkół uczniowie obcują z bogatą kulturą ukraińską, zwyczajami, obyczajami, tańcem i pieśnią. Kultywują tradycję, która kształtuje ich świadomość narodową, poznają historię, geografię, kulturę
i język swoich przodków. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Centrum Edukacji Promocji Regionu w Szymbarku, przybliżając naszym gościom bogatą kulturę Kaszub, zwyczaje, język.
W towarzystwie przewodnika zwiedziliśmy unikalne w skali świata obiekty, m. in.: Najdłuższą Deskę Świata, Dom Sybiraka, Bunkier TOW "Gryf Pomorski", Największy Koncertujący Fortepian Świata oraz jedną z najbardziej charakterystycznych atrakcji znajdującą się w CEPR "Dom do Góry Nogami", cieszący się ogromną popularnością wśród turystów. Nasze spotkanie w CEPR zakończyliśmy ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.
Mamy nadzieję, że ten dzień pozostanie dla naszych gości miłym wspomnieniem...