25 września 2018 r, drugiego dnia integracji KMO i młodzieży z Górowa Iławieckiego, w bibliotece Europejskiego Centrum Solidarności, odbyło się spotkanie z Prezydentem Lechem Wałęsą.

Mieliśmy okazję nie tylko spotkać się z byłym Prezydentem RP (laureatem Pokojowej Nagrody Nobla, legendarnym przewodniczącym NSZZ Solidarność), ale również w sposób bardzo bezpośredni zadać pytania dot. historii, wydarzeń z przeszłości, jak i bieżącej polityki oraz sytuacji międzynarodowej. Pan Prezydent udzielił również wywiadu uczniom z mniejszości ukraińskiej dla lokalnej rozgłośni radiowej. Lechowi Wałęsie towarzyszyła Pani prof. Joanna Penson, z którą spotkanie jest zawsze wzruszającym i niezapomnianym przeżyciem.

Po spotkaniu z Prezydentem Lechem Wałęsą, zwiedzaliśmy wystawę stałą Europejskiego Centrum Solidarności, a następnie zaprosiliśmy naszych gości do szkoły. Powitała nas Pani Dyrektor, z którą wspólnie zwiedziliśmy szkołę. Podczas poczęstunku zaprezentowaliśmy nasze osiągnięcia i wydarzenia z życia KMO "Orzeł".

Mamy nadzieję, że nasi goście będą mile wspominać spędzony z nami czas.