Zgodnie z tradycją XV LO w środę 6 grudnia2023 r. w naszej szkole odbył się Mikołajkowy Turniej Trójek Siatkarskich. Rywalizacja toczyła się pomiędzy zespołami złożonymi z dziewcząt i chłopców. W tegorocznym turnieju, którego sponsorem była Rada Szkoły XV LO wzięło udział 35 uczniów Piętnastki. Po fazie wstępnej rozgrywek wyłoniono zespoły, które rywalizowały w ligach I, II i III. Zwycięzcami III ligi zostali uczniowie klasy 2d: Antonina Borcowska, Zuzanna Mazurek, Julian Galuba i Marcin Ciejka. W II lidze najlepszymi okazali się: Emilia Szłoińska – 2h oraz Patryk Sójka i Dominik Karmowski – 3d. Zwycięzcami I ligi, a tym samym całego turnieju, zostali Adam Kozubek – 2e, Kornel Krakowski – 1a, Maria Stiburska – 2e i Anastazja Diachenko – 3a. II m w turnieju zajęli: Wiktoria Borys – 2b, Tymoteusz Borowski – 3d oraz Radosław Dagil – 3a. III m wywalczyli: Kinga Błaszkiewicz, Alina Skomska, Oskar Daniluk z 4f oraz Antoni Sirocki – 4a.

Na zakończenie turnieju wszyscy uczestnicy mogli poczęstować się pizzą, ufundowaną ze środków finansowych Rady Szkoły XV LO. Zwycięzcy imprezy otrzymali drobne souveniry od współpracującego z naszą szkołą klubu Gedania Gdańsk.