Dnia 30 września oraz 1 października 2020 r uczniowie biorący udział w przedsięwzięciu ,,Imigracja i integracja w szkole” ” finansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach PO WER, projekt Ponadnarodowa mobilność uczniów, udali się do Muzeum Emigracji w Gdyni, gdzie brali udział w aktywnym zwiedzaniu stałej wystawy poruszającej tematykę emigracji i emigrantów oraz uczestniczyli w warsztatach „Wielokulturowość to nie nowość” . Na wystawie uczniowie mogli zobaczyć słynnych Polaków (np. Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki czy Fryderyk Chopin), którzy wyemigrowali w różne zakątki świata, poznać historię Wielkiej Emigracji oraz zapoznać się z przebiegiem podróży prostej rodziny z niewielkiej miejscowości, która podjęła trud emigracji w poszukiwaniu szansy na lepsze życie. Uczniowie uświadomili sobie prawdziwe znaczenie zjawiska emigracji oraz przynależności do kraju. Zrozumieli, że aby poczuć patriotyzm, trzeba być na emigracji.

Karolina i Grześ