Koło fotograficzne powstało w 1999 roku, została zorganizowana ciemnia, uczniowie wraz z Joanną Meszko dokumentowali imprezy szkolne i wychodzili 2-3 razy w roku na plenery fotograficzne.

Przez 3 lata współpracowalismy z Muzeum II Wojny Światowej i uczestnilismy w warsztatach fotografowania prowadzonych przez fotografów zawodowych, wojennych reporterów. W ramach tego projektu trafiliśmy na rekonstrukcję Ardeny, bylismy także na plenerach związanych z wojną - postrzały na starym mieście i zrujnowane wiadukty kolejki wąskotorowej. Oststnia grupa miłośników fotografi prężnie działała w latach 2010-2013.

Obecnie szukam osób, które chciałyby razem pobawić się fotografią w różnych jej aspektach - dokumentacja imprez szkolnych, plenery, próby w ciemni.