NOWY PODRĘCZNIK DO JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO DLA KLASY 0

Aula Internacional Plus 1. Podręcznik z ćwiczeniami

Wydawnictwo: Difusion
Rok wydania: 2020

Przy zamówkieniu z księgarni wydawnictwa lektor klett - po dopisaniu w przegródce rabat "Kopitkowski" uzyskają Państwo upust w wysokości 15 % na zakupiony podręcznik.

19 lipca 2023 r. o godzinie 13:00 w systemie elektronicznym Nabór-Pomorze została opublikowana lista kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia do danej szkoły.

W jaki sposób kandydat może sprawdzić, czy znalazł się na liście kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia do XV LO w Gdańsku?

1. Poprzez zalogowanie się na swoje konto w systemie elektronicznym Nabór-Pomorze.
  2. Sprawdzenie, czy jego/jej nazwisko znajduje się na którejś z list kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia do XV LO w Gdańsku, wywieszonej na terenie naszej szkoły.

Poniżej zostały zamieszczone wartości najniższej liczby punktów z osiągnięć kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia do poszczególnych oddziałów XV LO w Gdańsku:

0h - klasa wstępna - 164,28

1a - politechniczna - 155,65

1b - humanistyczno-dziennikarska z edukacją filmową - 155,6

1c - psychologiczno-społeczna - 157,85

1d - matematyczno geograficzna z turystyką regionalną - 161,6

1g - matematyczno geograficzna z turystyką regionalną - 155,25

1e - europejska - 156,5

1f - biomedyczna z zajęciami laboratoryjnymi - 161,85

Pragniemy poinformować, że w porozumieniu z Organem Prowadzącym została podjęta decyzja o utworzeniu oddziału 1g o takim samym profilu, co oddział 1d. Do oddziału 1g zostali zatem przypisani kandydaci, którzy brali udział w procesie rekrutacji do oddziału 1d, zajmując miejsca od 33 do 64 na liście osób zakwalifikowanych do tej klasy.

Od 20 do 26 lipca 2023 r. do godziny 15:00 kandydaci zakwalifikowani do przyjęcia do XV LO w Gdańsku muszą potwierdzić wolę podjęcia nauki w XV LO w Gdańsku poprzez dostarczenie do Komisji Rekrutacyjnej następujących dokumentów:

1. oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej,
  2. oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty,
  3. ankiety kandydata do XV LO w Gdańsku,
  4. oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych,
  5. oświadczenia woli w sprawie uczestnictwa w lekcjach religii/etyki,
  6. zgody na wykorzystanie wizerunku dziecka,
  7. dwóch czytelnie podpisanych fotografii – format legitymacyjny (35/45 mm)
  8. opinię lub orzeczenie z poradni psychologiczno-pedagogicznej, jeżeli takowe dokumenty kandydat posiada (np. o potrzebie kształcenia specjalnego, o niepełnosprawności).

Wszystkie dokumenty wymienione w punktach 3-6 są umieszczone w plikach pdf na stronie internetowej szkoły poniżej niniejszej wiadomości. Rodzice / prawni opiekunowie mogą je zatem wydrukować i wypełnić w domu a następnie dostarczyć komisji rekrutacyjnej. Mogą je także wypełnić w szkole podczas składania oryginału świadectwa i oryginału zaświadczenia z wynikami egzaminu ósmoklasisty.

Na stronie internetowej szkoły znajduje się także informacja o zaplanowanym obozie integracyjnym dla uczniów rozpoczynających naukę w naszej szkole w klasach pierwszych i w klasie wstępnej 0h oraz pismo informacyjne skierowane do rodziców od Rady Szkoły.

Kartę zdrowia należy przekazać bezpośrednio pielęgniarce szkolnej w pierwszym tygodniu września (pomiędzy 4 a 8 września).

GODZINY PRACY KOMISJI REKRUTACYJNEJ W DNIACH 20-26 LIPCA 2023 R.: 10:00-15:00.

Uczniowie, którzy nie zakwalifikowali się do przyjęcia do XV LO w Gdańsku mogą składać wnioski o przyjęcie do szkoły do 3 sierpnia do godziny 15:00 (w ramach rekrutacji uzupełniającej). Formularz takiego wniosku w pliku pdf został również zamieszczony poniżej niniejszego komuniukatu.

Te wnioski będą weryfikowane w razie pojawienia się wolnych miejsc w danym oddziale. O pierwszeństwie przyjęcia do danej klasy decyduje wyższa liczba punktów uzyskanych w procesie rekrutacji przez kandydata. Wniosek można pobrać ze strony internetowej naszej szkoły – wypełniony i podpisany przez rodzica / opiekuna prawnego dostarczyć przewodniczącemu szkolnej komisji rekrutacyjnej, lub wypełnić formularz w szkole.